همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

قهوه روبوستا یا قهوه آرابیکا

۱۳۹۹/۱۱/۲۰

قهوه آرابیکا (عربیکا) چیست و در کجا تولید می‌شود؟ قهوه روبوستا یا قهوه آرابیکا ، برای اینکه بدانیم کدامیک طبق سلیقه ما هستند لازم است از محبوب‌ترین نوشیدنی جهان یعنی قهوه بگوییم. قهوه تنها نوشیدنی است که در تمام جهان استفاده می‌شود و در هر کشور یک نوع قهوه محبوبیت بیشتری دارد، اما قهوه آرابیکا و یا عربیکا نوعی قهوه است که در اکثر کشورها نوشیده می‌شود. گیاه این نوشیدنی پر طرفدار معمولاً در منطقه‌های نیمه گرمسیر مانند آفریقا، آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی، یمن، اتیوپی، سودان، جامائیکا، کلمبیا، کنیا، کاستاریکا و… کاشت می‌شود. آمریکای مرکزی و جنوبی جزء بزرگترین تولید کنندگان قهوه در تمام دنیا محسوب می‌شوند. قهوه عربیکا که یک نوشیدنی دوست داشتنی است بیشترین مقدار کاشت قهوه را در دنیا به خود اختصاص داده است. کشور برزیل به عنوان بزرگترین تولید کننده قهوه آرابیکا است که قهوه‌های تولید شده آن علاوه بر کیفیت و مرغوبیت فوق‌العاده قیمت زیادی نیز دارند. در ادامه درباره این که قهوه آرابیکا چیست؟ خصوصیات قهوه آرابیکا یا عربیکا، قیمت آن، مقایسه آن با روبوستا از نظر قیمت، آفات، کافئین و… می‌پردازیم. قهوه آرابیکا اگر بسیار به نوشیدن قهوه علاقه دارید حتماً نام قهوه آرابیکا را شنیده‌اید. آرابیکا نوعی قهوه است که بیشتر Read more…

قهوه اتیوپی، از کنار این قهوه به سادگی عبور نکن

۱۳۹۹/۰۲/۳۰

زادگاه اصلی قهوه عربیکا، اتیوپی و جنگل‌های آن است، بویژه زمین‌های مرتفع کافا، که واژه کافی (Coffee) یا همان قهوه، از آنجا آمده است.

این ترکیب تو را جادو خواهد کرد

۱۳۹۹/۰۲/۳۰

هاوس بِلِند برای هر فردی که این نوشیدنی را امتحان می‌کند، منحصربفرد است. این دقیقا همان چیزی است که باعث می‌شود هاوس بلند، قهوه‌ای خاص و بی‌نظیری باشد. فرآیند ترکیب کردن و سرو کردن این نوشیدنی به ترجیح کمپانی که آن را رست می‌کند یا توزیع می‌کند، بستگی دارد. هاوس بلند کافه رییس نیز قهوه‌ای منحصربفرد است که قطعا از نوشیدن آن لذت خواهید برد، اما اگر می‌خواهید در مورد این نوع قهوه بیشتر بدانید، در این مقاله با ما همراه باشید.

Roasting | رُستینگ

۱۴۰۰/۰۳/۱۸

امروزه با افزایش محبوبیت قهوه‌های اسپشیالیتی، مصرف‌کنندگان بیشتر از گذشته دوست دارند، از کیفیت فنجان قهوه خود مطلع شوند.  این موضوع به این معنی است، که مصرف‌کنندگان به دنبال طعم‌های مختلف و جذاب‌تر قهوه هستند. برای تأمین این تقاضای کاربران، تعداد زیادی از کافه‌ها به تهیه قهوه‌ها بصورت انحصاری پرداخته‌اند. رُست قهوه برای تهیه انواع مختلف با طعم‌های مختلف کار ساده‌ای نیست. تهیه و رست مقدار زیادی قهوه با کیفیت بالا یک کار بسیار پرهزینه است، و در نتیجه افزایش هزینه مواد اولیه باعث می‌گردد، که یک فنجان قهوه‌ای که شما خریداری می‌کنید قیمت بالایی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رست قهوه تا پایان این مقاله همراه ما باشید، و مطالب را با دقت مطالعه نمایید. نکات مهم برای رست یک قهوه نکات بسیار مهمی مد نظر است، که قبل از انجام آن بایستی به آن توجه شود. رست قهوه یک فعالیت بسیار مهمی است، که تاثیر فراوانی بر روی طعم و عطر قهوه‌ای که شما نوش جان می‌کنید دارد. نکات مهم و کاربردی در رست قهوه عبارتند از: کیفیت دانه سبز قهوه: اگر یک فردی بخواهد قهوه با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه دهد، در اولین وحله باید به دنبال تهیه دانه قهوه‌ای باکیفیت Read more…

فرآوری قهوه

۱۳۹۹/۱۱/۲۷

فرآوری قهوه چند روش دارد؟ قهوه یکی از نوشیدنی‌هایی است که طرفدار زیادی در سراسر جهان دارد و می‌توان گفت اولین و پرطرفدارترین نوشیدنی در تمام دنیاست. اما پیش از این که قهوه به دستان شما برسد باید فرآوری شود که این فرآوری به چند روش انجام می‌شود. ما در ادامه می‌خواهیم روش های فرآوری آن را برایتان توضیح دهیم. در شروع این فرآیند باید پوسته از دانه قهوه جدا شود. برای این منظور از دو روش «خشک» و «شسته (تر)» استفاده می‌کنند، البته روش دیگری نیز وجود دارد که بین این دو روش است و تنها در برخی از کشورها استفاده می‌شود؛ در ادامه مقاله به توضیح بیشتر آن‌ها می‌پردازیم. روش فرآوری معمولی و یا خشک (dried-natural) استفاده از این روش بسیار رواج دارد به همین منظور کشورها و تولید‌کنندگان زیادی در دنیا از این روش استفاده می‌کنند. در این روش همه قسمت‌های قهوه سالم می‌ماند، دانه‌های قهوه را بر روی صفحه‌های بسیار بزرگی می‌ریزند تا خشک شود. همچنین اگر دانه‌های قهوه نرسیده باشند در این مرحله می‌رسند. استفاده از این روش ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد و چند هفته طول بکشد، برای این که قهوه را به این روش خشک کنید باید مراقبت‌های زیادی انجام Read more…

مناسب ترین وزن پاکت قهوه کدام است؟

۱۳۹۹/۰۷/۲۲

در این مقاله می خواهیم با انواع بسته بندی قهوه های رئیس آشنا شویم تا بتوانیم از بین آنها بهترین انتخاب را داشته باشیم. قهوه رئیس از سال ۱۳۸۰ توانسته است براساس تحقیقات صورت گرفته از ذائقه ایرانی جایگاه خاصی را در بین طرفداران قهوه در ایران پیدا کند که امروزه هر فرد قادر است بسته به سلیقه و نیاز خود از بین انواع متنوع دانه های قهوه در سراسر ایران آن را خریداری نماید.

آموزش دم آوری قهوه با ابزار کمکس

۱۳۹۹/۰۵/۰۷

شما در این ویدئو با نحوه صحیح استفاده ابزار کمکس chemex آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.
از این ابزار می توانید در منزل، محل کار، سفر به راحتی استفاده کنید.

دم آوری قهوه با ابزار کلور

۱۳۹۹/۰۵/۰۷

شما در این ویدئو با نحوه صحیح استفاده ابزار کلور clever آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.
از این ابزار می توانید در منزل، محل کار، سفر به راحتی استفاده کنید.

دم آوری قهوه با ابزار فرنچ پرس

۱۳۹۹/۰۵/۰۷

شما در این ویدئو با نحوه صحیح استفاده فرنچ پرس آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.