همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

فواید قهوه پور اور


فواید قهوه‌ی پور اُوِر

قهوه دمی چیست؟

برای آماده‌سازی و سفارشی ساختن قهوه‌ی دمی (pour over) به تجهیزات اندکی نیاز دارید. در این مقاله 6 مزیت اصلی که می توان در دم آوری قهوه دمی مورد استفاده قرار دهید, آورده شده است.

تا به حال توجه کردید که قهوه‌ی دمی چقدر با قهوه ماشینی یا اسپرسو تهیه می‌شود تفاوت دارد؟

وقتی از قهوه‌ساز ماشینی استفاده می‌کنید، به سادگی نمی‌توانید عوامل مختلف برای پروسه‌ی‌ دم آوری، مثل زمان, دما و یا میزان شدت ریخته شدن آب بر روی قهوه را کنترل کنید.

هرگونه تغییر در روند دم آوری قهوه می تواند تاثیرات بسزایی در کیفیت نهایی این نوشیدنی دلنشین داشته باشد. در یک کلام کنترل بیشتر روی این عوامل قهوه با کیفیت تری در اختیار ما قرار خواهد داد.

در مورد قهوه دمی این موضوع فرق می‌کند. شما از مزایای بیشتری مانند  فیلتر برخوردار هستید. فیلترها توانایی جذب برخی از روغن‌ها و مواد شیمیایی موجود در نوشیدنی  قهوه را دارند که منجر به تولید یک قهوه مناسب خواهد شد.

آیا برای آماده کردن یک فنجان قهوه‌ی خوشمزه به دلایل بیشتری نیاز دارید؟ ما هشت دلیل برای امتحان یک قهوه خوشمزه‌تر را در اینجا آورده‌ایم.

کار با قهوه پور اور ساده است

احتمالاً شما نیز جزء افرادی هستید که روی پیشخوان خانه یا محل کار خود یک قهوه ساز ماشینی دارید و نمی‌دانستید با آن می‌توانید چه قهوه‌های خوشمزه‌ای را درست کنید.

برای آماده کردن یک قهوه دمی، نیاز به قهوه‌ی آسیاب شده، کتری, فیلتر, دم افزار مناسب فیلتر و در نهایت پایه یا تکیه گاهی برای نگهداری دم افزار برای عصاره گیری کردن از قهوه دمی.

کمکس (Chemex) پیشنهاد ما و گزینه  مناسبی برای شروع عصاره گیری به روش دمی است اما شما گزینه‌های زیادی با توجه به دم افزار های مختلف برای دم آوری قهوه دارید. هنگامی که برای تهیه یک فنجان قهوه دمی آماده شدید، آب نزدیک به نقطه جوش را با قرار دادن فیلتر در دم افزار و اضافه کردن قهوه روی فیلتر شروع کنید سپس آب را روی قهوه ریخته و در انتها از نوشیدن قهوه لذت ببرید. اما همه چیز به ایت سادگی هم نیست. پس همراه باشید تا مراحل عصاره گیری از قهوه به روش دمی را به شما توضیح دهیم.

قهوه پور اور

شما برای درست کردن قهوه پور اور به برق نیاز ندارید

 

برای درست کردن یک قهوه دمی  شما باید آب را گرم کنید.حال با کتری برقی و یا روی شعله مستقیم آتش.ولی به خاطر داشته باشید که تفاوت قهوه دمی با دیگر روش های عصاره گیری از قهوه, آسان بودن دسترسی به منبع گرما و عصاره گیری از قهوه است بواسطه دم افزار های مختلف است.

تجهیزات پایدار و قابل دسترس

 

آماده کردن قهوه دمی بسیار ساده است و همچنین برای آماده کردن آن از تجهیزات پایدار, ساده و قابل دسترس استفاده می‌شود. شما می‌توانید از دم افزار قهوه با آلیاژهای مختلف شیشه‌ای، فلزی یا سرامیکی استفاده کنید.

به دلیل عمر زیاد در این مواد دم افزارها, سال‌ها قابل استفاده هستند. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، مطمئنا سوالاتی در مورد فیلترهای مختلف برای دم افزارهای مختلف دارید و ما به شما اطمینام می دهیم که استفاده از هرنوع فیلتری مانعی برای عصاره گیری از قهوه ایجاد نمی کند.  با اینحال هر نوع فیلتر تاثیرات مختص به خود را بر عصاره نهایی قهوه خواهد داشت.

تولید ضایعات کمتر

شما می‌توانید با روش‌های گفته شده به راحتی قهوه‌ خود را آنچه نزدیک به سلیقه شماست آماده کنید. از آنجایی که می‌توانید روی میزان آب و مقدار قهوه مد نظر خود کنترل داشته باشید و این المان ها خود دلیل اصلی کم بودن مقدار ضایعات کمتر نسبت به روش های دیگر عصاره گیری از قهوه است.

مزیت بعدی استفاده از فیلتر و مخصوصا فیلتر های غیر کاغذی است. ما هر سال میلیارد‌ها فیلتر کاغذی را دور میاندازیم. با یک فیلتر قابل استفاده مجدد، ضایعات کاغذ نیز کمتر خواهد شد.

قهوه پور اور

دم افزارها مختلف قهوه به راحتی قابل حمل هستند

اگر مرتب در سفر هستید، استفاده از دم افزار های مختلف قهوه دلیلی عالی برای استفاده از این روش عصاره گیری ازقهوه است.می‌توانید همیشه وسایل مورد نیاز آماده‌سازی ‌این روش از دم آوری را با خود به همراه داشته باشید و قهوه را همان‌طور که دوست دارید نوش جان کنید.

بر اساس سلیقه خود قهوه دمی را آماده کنید

 

عصاره گیری از قهوه مخصوصا انتخاب درجه‌ی آسیاب دانه های قهوه، میزان دمای آب و تنظیم سرعت ریختن آب روی بستر قهوه تاثیر زیادی در طعم نهایی و رسیدن به آنچه خود می پسندید دارد.

اگر شما نیز جزء علاقمندان به قهوه هستید، می‌توانید با تغییرات کوچک در عصاره گیری تاثیرات بسزایی در نتیجه نهایی خواهید داشت تا آن را مناسب ذائقه خود عصاره گیری نمایید. همچنین بازی کردن با این المان ها و سنجش طعمی قهوه عصاره گیری شده, این امکان را ایجاد خواهد کرد تا تفاوت طعم های مختلف را در عصاره گیری های مختلف از قهوه حس کنید.

قهوه پور اور

قهوه دمی طعم ملایم تر و بهتری دارد

 

ممکن است همه ما ذائقه‌ها و خواسته های متفاوتی نسب به نوشیدنی و آنچه میل می کنیم, داشته باشیم. اما بر اساس آمارهای بدست آمده میان مشتریان و علاقه مندان به قهوه, اکثراً موافقند که قهوه ‌دمی طعم بهتری نسبت به قهوه‌ای که با دستگاه عصاره گیری میشود دارد.

دلایل مختلفی وجود دارد که طعم قهوه دمی را نسبت به عصاره گیری توسط دستگاه بهتر میکند که آنها را به اختصار توضیح خواهیم داد. اولین مورد این است که می‌توانید نوشیدنی خود را بر اساس سلیقه‌ی شخصی خود آماده کنید و دومین مورد استفاده از آب با کیفیت در آماده سازی‌ است و در نهایت انتخاب قهوه در مقادیر مختلف.

وقتی آب داغ را به آرامی روی دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده می‌ریزید، آب به آرامی از بین دانه‌ها حرکت مکرده و دانه‌‌ها را خیس می‌کند. ریزش اولیه, 3 الی 4 برابر مقدار قهوه را شکوفایی (Blooming) می نامند که بوهای دلنشین قهوه را آزاد و وارد نوشیدنی قهوه می کنند. ریزش دوباره آب داغ بر روی محلول آب و قهوه باعث شده تا با گذر آب از قهوه عصاره قهوه شود و درهم تنیدگی آب و قهوه در زمان مورد نیاز عصاره ای دلنشین, ملایم و خوش بو را تقدیم به شما خواهد کرد.

روز خود را با حسی متفاوت شروع کنید

شما می‌توانید صبح بیدار شوید و با میل کردن قهوه مورد علاقه خود حس بهتری پیدا کنید تا روز خود را متفاوت ادامه دهید.

فقط کافیست زمان کوتاهی‌ داشته باشید تا بتوانید با اضافه کردن کمی آب بر روی قهوه مورد علاقه‌تان، نوشیدنی آماده کنید و سپس این نوشیدنی خوشبو و دلنشین را نوش جان کنید.

این بزرگترین جادوی قهوه‌ دمی است. نوشیدنی که آنچه دوست دارید را با توانایی شخصی خود می نوشید و لذت میبرید.