همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

باریستا کیست؟ یک سوال متداول!


باریستا

باریستا کیست؟

هر کسی که در دنیای قهوه فعالیت می‌کند مطمئناً می‌داند باریستا کیست، برخی از مردم با این اصطلاح آشنا نیستند.یک باریستا کسی است که قهوه شما را در کافه درست می‌کند.

باریستا یک کلمه ایتالیایی است و ترجمه تحت اللفظی آن به انگلیسی Bartender یا کافه چی است، بنابراین می‌توان گفت که Barista به معنای بارمن قهوه است، اما در واقع معنایی بیش از این دارد.

یک باریستای واقعی، به جای خون، در رگ‌هایش قهوه جریان دارد، اکثرا به صورت مجازی، اما به معنای واقعی کلمه نیز تا حدی می‌شود گفت این جمله درستی است .

باریستا تحت آموزش‌های تخصصی قرار گرفته است و دائماً روی تقویت مهارت‌های خود کار می‌کند و توانایی خود را برای ایجاد عالی‌ترین قهوه افزایش می‌دهد.

باریستا

درست کردن یک قهوه شگفت انگیز بسیار بیشتر از آن چیزی است که بسیاری ممکن است تصور کنند، حتی زمانی که یک دانه قهوه عالی بو داده شده توسط یک روستر نابغه بدست آورید، دانش، مهارت و تجربه زیادی در دم کردن قهوه و آماده سازی آن وجود دارد.

مسابقات باریستا به طور منظم در سطوح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود و بهترین‌ها کسانی هستند که در نهایت برای کسب مقام برتر در بین مسابقات قهرمانی باریستا مبارزه می‌کنند.

برای مدت طولانی، باریستاها قهرمانان گمنامی ‌بوده‌اند و هنوز هم تا حد زیادی هستند. همه وقتی به یک رستوران عالی می‌روند می‌دانند که غذای عالی به خاطر یک سرآشپز عالی است، اما من فکر می‌کنم اکثر مردم نقش باریستا را در قهوه عالی دست کم می‌گیرند.

اگر در حال تحقیق در مورد اینکه باریستا کیست و از منظر اینکه می‌خواهد یک باریستا شود، انجام می‌دهید، به نظر ما برای هر کسی که واقعاً عاشق قهوه است، با مردم خوب است، صبور است و سخت کار می‌کند، شغلی عالی به نظر می‌رسد.

بسیاری از مردم حرفه خود را به عنوان یک باریستا به معنای واقعی کلمه فقط به عنوان یک شغل شروع می‌کنند، به عنوان مثال فردی برای کمک هزینه تحصیلی یا زمانی که تحصیل را ترک می‌کنند و فقط نیاز به کسب درآمد مقطعی دارند تصمیم می‌گیرند باریستا شوند نه آنکه بخواهند آن را در دراز مدت انجام دهند.

اما باریستا بودن برخی از افراد تا آخر عمر باریستا باقی می‌مانند، صرف نظر از این که احتمالاً با پرداختن به هر چیز دیگری می‌توانند درآمد بیشتری کسب کنند.

فرصت‌هایی برای افزایش قدرت درآمدی خود به عنوان یک باریستا در طول زمان و با توسعه مهارت‌ها و تجربه‌ها، و با رفتن به سمت یک رهبر شدن و ایجاد و مدیریت یک تیم، وجود دارد و البته می‌توانید با افتتاح کافی شاپ یا کسب و کار قهوه سیار خود رئیس خود شوید. در این حال اگرچه درآمد شما بالاتر می‌رود، اما ریسک کار نیز بیشتر است.