همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

چگونه یک قهوه بِلِند (coffee blend) داشته باشیم


اگر اهل نوشیدن قهوه باشید می‌دانید که یک اسپرسو خوب و  متعادل می‌تواند به تنهایی یا بخشی از یک نوشیدنی لذت بخش باشد. با این وجود برای این که یک اسپرسوی متعادل از نظر اسیدیته، یکدست بودن و طعم شیرین داشته باشید باید دانه‌های با کیفیت و مناسب در اختیار داشته یا فرمول ترکیب کردن دانه‌های قهوه را بدانید.

بسیاری از رستوران‌ها از قهوه‌های سینگل اورجین برای تهیه اسپرسو استفاده می‌کنند اما از آنجا که هر منطقه خاص، می‌تواند طعم متفاوتی داشته باشد این امر می‌تواند ویژگی‌های خاص از جمله طعم یا عطر نامطبوع ایجاد کند. به همین دلیل رستوران‌هایی که می‌خواهند اسپرسوی متعادلی ارائه دهند اغلب ترکیبی ایجاد می‌کنند که شامل بسیاری از قهوه‌های سینگل اورجین است.

چرا Roaster ها قهوه های ترکیبی ایجاد می‌کنند

اسپرسو یک نوشیدنی جدید نیست اما به جرات می‌توان گفت که در سال‌های اخیر محبوبیت آن به شدت افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود که بازار بین‌المللی اسپرسو به لطف اولویت هزار ساله این نوشیدنی ، تا سال ۲۰۲۳ به نرخ رشد سالانه هفت درصد برسد. ایجاد یک اسپرسوی ترکیبی منحصر به فرد به کافه یا رستوران اجازه می‌دهد تا نیازهای این گروه مصرف کننده غالب را به خوبی برآورده کند.

قهوه های ترکیبی(coffee blend)  در کافه‌ها محبوب هستند و این فرمولاسیون ترکیبی آنها را به یکی از محبوب‌ترین موجودی‌های منو کافه تبدیل کرده است.

ویژگی اسپرسو چیست؟

انواع و نسبت قهوه‌ بلند که یک روستر از  آمیختگی آنها استفاده می‌کند به موارد مختلفی بستگی دارد. این شامل مواردی است که مشتریان خواهان آن هستند این مسئله بستگی به نوع دانه ها یا شیوه ترکیب آنها دارد، به همین دلیل هیچ دو ترکیبی در این نوع  اسپرسو یکسان نخواهند بود.

Jan-cort معتقد است که فقط قهوه‌های اسپشیالیتی که دارای کاپینگ سُرس ۸۳ و بالاتر هستند باید در ترکیبات اسپرسو استفاده شوند. او استفاده از “یک قهوه برزیلی خوب به عنوان پایه و سپس ترکیب آن با قهوه‌های آمریکای جنوبی یا نسبت ۷۰٪ برزیلی ۲۰٪ تانزانیایی و ۱۰٪ سالوادورایی یا ۸۰٪ برزیلی و ۲۰٪ کلمبیایی را ترجیح می‌دهد.

دیوید می‌گوید وقتی صحبت از ترکیبات اسپرسو می‌شود او معتقد است “هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد”. او ترکیبی شیرین و متناسب را ترجیح می‌دهد و در حالی که شخصاً بدنبال اسیدیته کم و تلخی کمی است و می‌گوید باید به یک ترکیب با ویژگی‌های میانه دست یافت تا تعادل ایجاد شود. وی معتقد است که هنگام ایجاد یک ترکیب هر قهوه مورد استفاده باید به صورت پایدار تولید شود و به صورت همیشگی در دسترس باشد.

تعداد قهوه‌های استفاده شده در یک بلند قهوه با توجه به اولویت متفاوت خواهد بود. دیوید از شش تا ده دانه قهوه استفاده می‌کند از جمله حداقل دو یا سه قهوه برزیلی این بدان معنی است که اگر یک قهوه در دسترس نباشد یا اگر به دنبال ترکیبات جدیدتر یا طعم متفاوت‌تری باشد می‌تواند تغییرات ظریف ایجاد کند بدون اینکه مشخصات یا طعم ترکیب را به طور چشمگیری تغییر دهد.

Jan-cort تا سه نوع قهوه را به صورت ترکیبی استفاده می‌کند او می‌گوید “گاهی اوقات می‌تواند ترکیبی از دو قهوه باشد اما بیشتر از سه تا نیست.

او معتقد است که “ترکیب دانه های قهوه (coffee blend) بالاترین شکل  از مهارت و دانش ما است  از تأمین منابع گرفته تا چشیدن و نحوه روست قهوه، ما همیشه سعی می‌کنیم ترکیبات خود را بهبود بخشیم در حالی که آنها را در مشخصات خاصی از نظر طعم نگه می‌داریم.

"نکاتی برای رُست قهوه دانه های ترکیبی"

بهترین روش برای بو دادن یا روست قهوه برای اسپرسو وجود ندارد زیرا این  مسئله به نوع قهوه‌ها، میزان آنها و مشخصات و ویژگی‌هایی که از نظر طعم، عطر و قوام قصد ایجاد آن را دارید خواهد داشت. تنظیم دقیق ترکیب دانه ها با آزمون و  خطا همراه است اما اگر یک دستورالعمل تنظیم کنید می‌توانید آن را بارها تکرار کنید.

روسترهایی که دانه های قهوه بِلِند شده، خود را تولید کرده و تغییر می‌دهند می‌توانند اسپرسویی به مشتریان و کافه‌ها ارائه دهند که هر زمان و هر کجا که دوست دارند از آن لذت ببرند. با این حال، برای ایجاد ترکیب خود، باید بدانید که مشتریان شما چه می‌خواهند و مایل باشید تلاش خود را از طریق آزمون و خطا به کار گیرید. گرچه این کار می‌تواند زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشد، اما ایجاد یک فنجان اسپرسوی از قهوه ترکیبی منحصر به شما مطمئناً ارزشش را دارد.

با توجه به توضیحات این مقاله پیشنهار رئیس برای نوشیدن یک اسپرسو با عطر و طعم متفاوت می توانید ترکیب دانه های ارابیکا و روبوستا را انتخاب کنید که پاکت های قهوه اسپرسو روست و اسپرسو بلند در این دسته قرار دارند.

منبع این مطلب سایت Perfect Daily می باشد.

0 دیدگاه “چگونه یک قهوه بِلِند (coffee blend) داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *