همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

دم آوری قهوه با ابزار کلور


آموزش دم آوری با کلور

کلور چیست؟

کلور یکی از دوستداشتنی ترین و راحترین ابزار های دم آوری برای طرفداران قهوه دمی به حساب می آید که بدلیل راحتی در نوع سرو و جدا کردن قهوه از پودرهای آن به این اسم نام گذاری شده است. ساز و کار این وسیله در دم آوری خیلی نزدیک به فرنچ پرس است، از معدود تفاوتهای این  دو روش میتوان به نیاز کلور به فیلتر و نوع سرو آنها اشاره کرد.

طرز تهیه قهوه با کلور

در اولین مرحله از دم آوری قهوه با ابزار کلور همانند وسیله های دیگر باید دانه قهوه خود را با درجه مناسب ( آسیاب متوسط رو به درشت ) برای کلور آسیاب کنید. سپس فیلتر کلور را مطابق دستورالعمل در ویدئو تا نمایید و داخل کلور جاگذاری کنید. بوسیله کتل ( کتری ) آب جوش را روی تمامی قسمت های فیلتر بریزید طوری که تمام قسمت های آن کاملا خیس شود  همانطور که می دانید این کار به سه دلیل انجام می شود ، اول اینکه طعم و بوی کاغذ از بین رود دوم ظرف گرم شود و سوم فیلتر کاملا به ظرف بچسبد. بعد از اتمام این کار آب جوش داخل کلور را خالی نمایید و قهوه آسیاب شده را روی فیلتر بریزید لازم به ذکر است که برای این روش دم آوری به ۱۸ گرم قهوه آسیاب شده ( معادل دو قاشق غذاخوری سر پر ) نیاز دارید. همچنین باید روی سطح قهوه را پس ار ریختن آن کاملا صاف و یکدست کنید. مقدار آب مورد نیاز در این مرحله ۲۷۰ سی سی ( معادل دو لیوان سر خالی ) با دمای بین ۹۲ تا ۹۶ درجه سانتی گراد می باشد ، در ابتدا مقدار کمی از این آب ( حدود ۴۰ سی سی ) را بروی سطح قهوه بریزید بطوریکه کامل خیس شود به این عمل بلومینگ ( خارج شدن گاز دی اکسید کربن از قهوه ) می گویند بعد ار گذشت ۱۵ ثانیه شما می توانید مابقی آب را به صورت همگون و یکنواخت خالی نمایید ، سپس روی سطح قهوه را بوسیله یک قاشق ( ترجیحا چوبی ) هم بزنید تا آب و قهوه بهتر با هم در تماس باشند. درب کلور را گذاشته و به مدت دو دقیقه فرصت دهید تا دم آوری بصورت کامل انجام پذیرد بعد از دم کشیدن قهوه آن را روی ظرف یا لیوان خود قرار دهید تا تمام قهوه از درون کلور خالی شود سپس فیلتر را دور انداخته و بوسیله آب گرم کلور خود را تمیز نمایید.توجه داشته باشید برای شستن کلور فقط از آب گرم استفاده نمایید. روش های متعددی برای دم آوری با این وسیله وجود دارد که این یکی از راحترین آنها بود. در آخر رعایت دو نکته که در روش کلور بسیار مهم است ؛ یکی نسبت آب به قهوه و دیگری درجه آسیاب مناسب که شما را در دم آوری بهتر و طعم نهایی قهوه بسیار کمک می نماید.

دم آوری قهوه با ابزار کلور

 

شما در این ویدئو با نحوه صحیح استفاده ابزار کلور clever آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.
از این ابزار می توانید در منزل، محل کار، سفر به راحتی استفاده کنید.

 

0 دیدگاه “دم آوری قهوه با ابزار کلور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *