خدمات پس از فروش

خشنودی و رضایت مشتریان از اهداف اصلی گروه رئیس بوده است. لذا از صحت سلامت تمامی محصولات اطمینان حاصل کرده‌ایم و تمام سعی بر این بوده تا هر سفارش در شرایط مطلوب به دست مشتری برسد. با این وجود در صورت بروز مشکل، قوانینی برای آسودگی خیال مشتریان در نظر گرفته شده است.

شرایط مرجوعی و یا برگشت از فروش:

در صورت نیاز به مرجوعی کالا بعد از تماس با کارشناسان این شرکت در صورتی که کالا امکان مرجوعی و یا جابه جایی داشته باشد در صورت توافق طرفین انجام می‌پذیرد.

کالاهایی که در جشنواره‌ها و یا با کارت تخفیف خریداری شده‌اند به هیچ عنوان امکان مذاکره در خصوص مرجوعی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

شرایط جابه جایی و اصلاح کالای خریداری شده:

اگر کالای خریداری شده طبق مشخصات اعلام شده در سایت و پیش فاکتور ارائه شده نبوده باشد، مشتریان محترم می‌توانند ۲۴ ساعت بعد از تحویل کالا موارد را به واحد پشتیبانی شرکت اعلام و بعد از بررسی، در صورتیکه بسته بندی و هلوگرام شرکت همچنان روی کالا و یا بسته مربوطه بدون مخدوش شدن باشد، کالا تعویض خوهد شد. اگر ایراد فنی و یا وجود مغایرت فیزیکی به تایید کارشناس خدمات پس از فروش شرکت رئیس برسد، هزینه ارسال به عهده رئیس خواهد بود.

در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل همچون ناموجود بودن کالا و شرایط بحرانی، ظرف مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری پس از تحویل کالا به انبار رئیس، مبلغ به حساب واریزکننده برگردانده خواهد شد.

آسیب دیدگی بر اثر حمل و نقل با باربری:

این مورد باید ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری به خدمات پس از فروش رئیس گزارش شود.

تمامی کالاها با بسته بندی مناسب ارسال می‌شوند، در صورتیکه کالا در حین انتقال در باربری‌های کشور و یا شبکه حمل و نقل، آسیب جدی و غیر قابل استفاده دیده باشد در صورتیکه مشتری درخواست بیمه کرده باشد، پیگیری توسط شرکت بیمه گذار انجام می‌شود و پرداخت خسارت احتمالی متوجه شرکت حمل و نقل خواهد بود.

مدت زمان بررسی مشکلات فنی و یا آسیب دیدگی احتمالی توسط کارشناسان رئیس ۷۲ ساعت خواهد بود. در بررسی اولیه ارسال عکس توسط مشتری و در صورت نیاز تماس حضوری صورت می‌گیرد و یا کارشناسان ما به محل پروژه خواهند رفت. 

چگونگی ارسال هزینه های مرجوعی و یا اصلاح کالا:

پس از تماس با واحد خدمات پس از فروش و تایید و توافق جهت اصلاح و یا مرجوعی کالا به دلیل مغایرت با مشخصات فنی در سایت، با توجه به حجم و وزن اقلام، یکی از روش‌های ذیل جهت ارسال انتخاب می‌‌شود.

تهران: ارسال با ماشین مناسب به انبار مرکزی شرکت که پس از بررسی در صورت تایید کارشناسان به وجود مغایرت، هزینه برگشت کالا با رئیس می‌باشد.

شهرستان: ارسال و پس کرایه کالا توسط باربری‌های معتبر کشور که پس از تحویل، توسط رئیس به انبار مرکزی ارسال ‌می‌گردد. 

در صورتیکه کارشناسان ما وجود مغایرت و یا ایراد فنی را تشخیص دهند تمام هزینه‌های برگشت و یا ارسال مجدد کالا به عهده رئیس می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم مغایرت و ایراد فنی، تمامی هزینه‌های برگشت و یا ارسال مجدد کالا به عهده مشتری(کاربر) می‌باشد.

راه‌های درخواست برای خدمات پس از فروش به شرح ذیل است:

- تماس با شماره   ۷۲۰۲۴-۰۲۱(بخش خدمات پس از فروش)

- ارتباط از طریق صفحه تماس با ما

ارسال ایمیل به support@raeescoffee.com (حتما شماره پیش فاکتور و یا فاکتور خود را ذکر کنید)

خدمات قبل از فروش و بازرسی:

در پروژه‌های صنعتی همواره بازرسی و تطابق فنی و ظاهری اقلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است لذا رئیس با بهره‌گیری از مهندسین مجرب و باسابقه، تمامی اقلام ارسالی را قبل از بسته‌بندی مطابقت داده و با نشانه‌گذاری هلوگرام‌دار کنترل لازم ظاهری را خواهند نمود.

در خصوص کالاهایی که از مبدا تولیدکنندگان ارسال می‌گردد و در خارج از استان تهران می‌باشد، موارد فنی توسط تیم فنی شرکت تولیدکننده بررسی خواهد شد.

خدمات گارانتی:

رضایتمندی مشتریان همواره از اهمیت و اولویت بسیاری در اهداف رئیس برخوردار بوده است لذا تیم خدمات پس از فروش شرکت آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه پیگیری، شکایات، درخواست فنی و راهنمایی مورد نیاز مشتریان هستند.

تمامی محصولات، شیرآلات و اتصالاتی که تولیدکنندگان مطرحی دارند تحت شرایط گارانتی و یا وارداتی برندهای مربوطه خواهند بود.

محصولات وارداتی و یا متفرقه مثل فلنج، پیچ و مهره، اتصالات و عملگرهای برقی، تحت ضمانت نامه و گارانتی شرکت رئیس خواهند بود.

در صورتیکه امکان تشخیص و مغایرت تنها با بازکردن بسته‌بندی ممکن باشد، می‌بایست کارتن، گونی و یا جعبه اصلی محصولات نگهداری و از دور ریختن آن جدا خودداری گردد.