از 1380

Ninety Plus

ناینتی پلاس 90+
به دانه هایی از قهوه گفته می شود که مرغوبیت آنها بیشتر از ۹۰٪ می باشد که توسط افرادی متخصص در دنیا ارزیابی می شود.
این قهوه ها از مزرعه ای مشخص با دقت بسیار بالا از بین دانه های رسیده بصورت دستی برداشت می شوند. کشاورزان به تفاوت دانه های آفت زده و یا نرسیده بسیار دقت خواهند کرد، همچنین این مزارع ارگانیک و بدون استفاده از مواد شیمیای کنترل می شوند.

 

 

اتیوپیا

از میان تمامی کشورهایی که به تولید قهوه مشغول هستند ، اتیوپیا به دلیل خاصیت فوق العاده و شگفت انگیز قهوه هایش معروف است . اتیوپیا قهوه های متنوعی را با طعم گل و میوه ی اتیوپیایی تولید میکند که همین امر سبب گردیده تا حرفه ای ها با نگرش تازه ای از تنوع طعم قهوه آشنا شوند .

طعم قهوه های اتیوپیایی بسیار متنوع است ، از مرکبات گرفته تا گلها و میوه های خیلی شیرین و حتی میوه های استوایی در این طبقه بندی قرار میگیرند . در این میان قهوه هایی که به شکل طبیعی فرآوری میشوند منحصر به فرد هستند.

در مورد زادگاه قهوه تفاوت نظرهایی وجود دارد ، اما گفته میشود که اتیوپیا زادگاه قهوه است . دراین کشور برای اولین بار قهوه بعنوان یک میوه و نه نوشیدنی مورد استفاده قرار گرفت . یمن اولین کشوری است که شروع به کاشت قهوه بعنوان یک محصول کشاورزی کرد اما بسیار پیش تر از آن ، در کشور اتیوپیا ، قهوه از طبیعت برداشت میشد .

در مورد صادر شدن قهوه نیز احتمالا در حدود سال 1600 این ماجرا از اتیوپیا آغاز شده و همزمان با آن در یمن و خاورمیانه هم اتفاق افتاده است . علاقه بازرگانان اروپایی به قهوه اغلب نادید گرفته میشد و کم کم با شروع کشت قهوه در یمن ، جاوا و نهایتا کشورهای آمریکایی رو به کاهش گذاشت .

در اوایل سده ی هجدهم ، نگاهها به سوی قهوه ی اتیوپیایی متمرکز شد ، در این زمان صادرات به مقدار 100 کنتال قهوه از Enerea  و منطقه ی مدرن اتیوپیا ثبت شده است . در قرن نوزدهم دو نوع معمول از قهوه ی اتیوپیایی وجود داشت : Harari  که در اطراف شهر هرار کشت میشد و Abyssinia   که در طبیعت وحشی می رویید . در این میان کیفیت بالای قهوه ی هراری شهرت بیشتری را برای آن به ارمغان آورده بود .

بد نیست بدانیم که در دهه 1950 ساختار صنعت قهوه ی اتیوپیایی گسترده تر شد و سیستم درجه بندی جدید معرفی شد . در سال 1957 بورد بین المللی قهوه اتیوپیا تشکیل شد .

سیستمهای تولید اتیوپیا

قهوه های اتیوپیایی بنا بر روش تولید به سه دسته تقسیم می شوند :

قهوه های جنگلی ، قهوه های باغی ، قهوه های کشت شده .

محصول ناینتی پلاس