همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

فواید قهوه‌ی پور اُوِر


فواید قهوه‌ی پور اُوِر

برای آماده سازی و سفارشی ساختن قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) به تجهیزات اندکی نیاز دارید. در این مقاله شش مزیت آورده شده تا بتوانیداز آنها‌ ایده بگیرید و روی قهوه‌‌ی خود اعمال کنید.

.

تا به حال توجه کردید که قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) چقدر با قهوه ماشینی یا قهوه‌ای که با فرنچ پرس تهیه می‌شود تفاوت دارد؟ وقتی ازقهوه‌ساز ماشینی استفاده می‌کنید، به سادگی نمی‌توانید عوامل مختلف برای پروسه‌ی‌دم آوری، مثل زمان داغ شدن آب یا میزان شدت ریخته شدن آب برای دم آوری را کنترل کنید، تغییرات ظریف هنگام صورت گرفتن این عوامل می‌توانند طعم و بافت قهوه نهایی را تغییر می‌دهد. در یک کلام، شما کنترل بیشتری روی طعم قهوه‌ی نهایی دارید.

در مورد فرنچ پرس این موضوع فرق می‌کند؛ شما از مزایای اضافی مانند استفاده از فیلتر برخوردار هستید. این فیلتر می‌تواند برخی از روغن‌ها و مواد شیمیایی موجود در نوشیدنی را جذب کرده و منجر به تولید یک قهوه مناسب شود. آیا برای آماده کردن یک فنجان قهوه‌ی خوشمزه به دلایل بیشتری نیاز دارید؟ ما هشت دلیل برای امتحان یک قهوه خوشمزه‌تر را در اینجا آورده‌ایم.

کار با آن ساده است

احتمالاً شما نیز جزء افرادی هستید که بر روی پیشخوان خانه یا محل کار خود یک قهوه ساز ماشینی دارید و نمی‌دانستید با آن می‌توانید چه قهوه‌های خوشمزه‌ای را درست کنید.

برای آماده کردن یک قهوه به قهوه‌ی آسیاب شده، یک کتری و فیلتر و راهکاری مناسب برای نگهداری فیلتر بر روی فنجان قهوه‌ی‌خود نیاز دارید.(پیشنهاد ما استفاده از کمکس(Chemex) هست اما شما گزینه های زیادی برای این کار دارید.) هنگامی که برای تهیه یک فنجان قهوه آماده شدید، آب را گرم کنید و آن را داخل فیلتر بریزید، سپس از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید.

فواید قهوه‌ی پور اُوِر

شما برای درست کردن قهوه به برق نیاز ندارید

برای درست کردن یک قهوه شما باید آب را گرم کنید. بنابراین، اگر یک کتری برقی دارید، از مقدار کمی برق استفاده خواهید کرد. اما آنچنان به برق نیاز ندارید. اگر برق قطع شد یا در حال سفر به جایی هستید، می‌توانید آتشی روشن کنید و همچنان یک فنجان قهوه عالی خود را درست کرده و میل کنید.

تجهیزات بسیار پایدار

آماده کردن قهوه‌ی‌ پور اُوِر ( pour over) بسیار ساده است و همچنین برای آماده کردن آن از تجهیزات ساده‌ای استفاده می‌شود. شما می‌توانید از دریپر شیشه‌ای، فلزی یا سرامیکی استفاده کنید. به دلیل عمر زیاد این مواد، دریپر سال‌ها قابل استفاده می‌باشد. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، می‌دانید که می‌توانید استفاده از فیلتر‌های کاغذی را نیز نادیده بگیرید.

تولید ضایعات کمتر؛ دقیقاً همان چیزی که به دنبالش هستید

شما می‌توانید با روش‌های گفته شده به راحتی قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) شخصی ساز شده‌ی خود را آماده کنید. از آنجایی که می‌توانید روی میزان آب و مقدار دانه‌ی‌هایی‌‌ که می‌خواهید به قهوه خود اضافه کنید کنترل داشته باشید، مقدار دقیق هر کدام را که نیاز دارید را متوجه خواهید شد و ضایعات را به حداقل خواهید رساند.

مزیت بعدی استفاده از فیلتر است؛ ما هر سال میلیارد‌ها فیلتر کاغذی را دور میاندازیم. با یک فیلتر قابل استفاده مجدد، ضایعات کاغذ کمتری رادور بریزید.

فواید قهوه‌ی پور اُوِر

به راحتی قابل حمل است

اگر مرتب در حال حرکت هستید، دلیلی ویژه و عالی برای استفاده از قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) را دارید.می‌توانید همیشه وسایل مورد نیازآماده سازی ‌این روش از دم آوری را با خود به همراه داشته باشید و قهوه خود را همانطور که دوست دارید، میل کنید.

بر اساس سلیقه خود قهوه را آماده کنید

ساخت انواع مختلف قهوه، انتخاب درجه‌ی آسیاب دانه‌ها، میزان دمای آب و تنظیم سرعت ریختن آب از مزایای قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) می‌باشد. اگر شما نیز جزء علاقمندان به قهوه هستید، می‌توانید با تغییر جزئیات ریز در قهوه مزه آن را تغییر دهید و آن را مناسب ذائقه و علاقه‌ی خود آماده سازی نمایید. شما حداکثر توانایی را برای کالیبره کردن هر عنصر و مزه کردن تفاوت‌های ظریفی که ایجاد می‌کنند خواهید داشت.

فواید قهوه‌ی پور اُوِر

طعم بهتر قهوه

ممکن است همه ما ذائقه‌ها و ترجیحات کمی متفاوت داشته باشیم، اما اکثراً موافقند که قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) طعم بهتری نسبت به قهوه‌ای که توسط دستگاه تولید می‌شود دارد. این می‌تواند به چند دلیل باشد. اولین مورد این است که می‌توانید نوشیدنی خود را بر اساس سلیقه‌ی شخصی خود آماده کنید و دومین مورد استفاده از آب با کیفیت در آماده سازی‌ست. وقتی آب داغ را به آرامی روی دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده می‌ریزید، آب به آرامی از بین دانه‌ها حرکت می‌کند و دانه‌‌ها راخیس می‌کند، بعد دوباره آب داغ را اضافه می‌کنید تا نوشیدنی شما آماده شود، در این روش در آخر  طعمی بیشتر و عمیق‌تر از دانه‌های قهوه دریافت می‌کنید.

روز خود را با حسی متفاوت شروع کنید

شما می‌توانید صبح بیدار شوید و با میل کردن قهوه مورد علاقه خود، حس بهتری پیدا کنید تا ادامه روز خود را بسازید. فقط کافیست زمان کوتاهی‌ داشته باشید تا بتوانید با اضافه کردن کمی آب بر روی قهوه مورد علاقه‌تان، یک نوشیدنی آماده کنید و سپس از بخار آبی که از آن بلند می‌شود و بوی مطبوعی که به مشام می‌رسد لذت ببرید. این بزرگترین جادوی قهوه‌ی پور اُوِر ( pour over) است. نوشیدنی را با توجه به سلیقه‌ی ‌خود آماده کنید و از روز خود لذت ببرید.

0 دیدگاه “فواید قهوه‌ی پور اُوِر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.