همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

دم آوری قهوه با ابزار فرنچ پرس


دم آوری قهوه با ابزار فرنچ پرس

طرز تهیه قهوه دمی با فرنچ پرس در منزل یا محیط کار

در ابتدا می بایست ظرف و یا لیوان فرنچ پرس را با آب داغ گرم نمایید. دلیل این کار این است که در انتها نوشیدنی با دمای بهتری را در دسترس داشته باشید.در مرحله بعد باید دانه قهوه خود را بوسیله آسیاب یا گرایندر بصورت درشت آسیاب نمایید و آن را درون ظرف یا مخزن فرنچ پرس خالی نمایید . مقدار آن باید معادل هر نفر ۸ گرم باشد و برای معادل سازی آن در منزل می توانید از قاشق غذا خوری که هر عدد آن معادل ۵ گرم است استفاده نمایید.

سپس آب داغ را بصورت همگون بروی پودر قهوه بریزید، مقدار آن به ازای هر نفر ۱۲۰ سی سی ( یک لیوان سر خالی ) می باشد، لازم به ذکر است که دمای آب در دم آوری قهوه با فرنچ پرس نقش مهمی را ایفا می کند بدین ترتیب که دمای آن باید بین ۹۲ تا ۹۶ درجه سانتی گراد ( یا به اصطلاح آبی که ۳۰ ثانیه از جوش آمدن آن می گذرد ) باشد در غیر این صورت آب داغ قهوه شما را می سوزاند و طعم نامطبوعی را به آن می بخشد.

بعد از حدود ۴ دقیقه تا ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان دم کشیدن می توانید اهرم پرس را به آرامی و بصورت یکنواخت و تنها یکبار به سمت پایین بفشارید که این عمل باعث جداسازی پودر ها از نوشیدنی و جمع آوری آن ها در انتهای مخزن می شود. 

در اینجا نیز لازم به ذکر است که زمان نیز مانند دما تاثیر بسزایی در دم آوری شما دارد به این صورت که اگر از زمان دم کشیدن کمتر باشد نوشیدنی شما بطور کامل دم نمیکشد ( under extraction) و اگر زمان بیشتری صرف شود نوشیدنی شما به اصطلاح اوور (over extraction) میشود و طعم تلخ و نامطلوبی را پیدا می کند.

در مرحله پایانی پس از سرو بسیار مهم است که تمامی نوشیدنی خود را از مخزن خالی نمایید زیرا بعد از این زمان نیز عصاره گیری به قوت خود انجام می پذیرد که میتواند قهوه و یا نوشیدنی شما را  از دم آوری و طعم دلخواه مورد نظر خود دور نماید.

دم آوری قهوه با ابزار فرنچ پرس

شما در این ویدئو با نحوه صحیح استفاده فرنچ پرس آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.
از این ابزار می توانید در منزل، محل کار، سفر به راحتی استفاده کنید.


0 دیدگاه “دم آوری قهوه با ابزار فرنچ پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *